Nordsign XLP - drukarnia wielkoformatowa

logonordsignxlpDziałająca od 2006 roku Nordsign XLP to drukarnia wielkoformatowa zatrudniająca około 50 osób, posiadająca również placówki w Danii i Norwegii. Powierzchnia produkcyjna oraz magazynowa hal wynosi aż 1200m2. Firma specjalizuje się w druku cyfrowym oraz sublimacyjnym na tekstyliach. W hali produkcyjnej zainstalowano takie technologie jak HP Latex, UV czy Zund. W samym 2015 roku cięciu poddane zostało tutaj aż 400 000m2 materiału, z którego powstały produkty dla najróżniejszych branż m.in retail, automotive czy wystawienniczo-targowej.

Nordsign XLP inwestuje w ploter tnący Zundwww.integart.tv

Firma rozpoczęła swoją działalność od zakupu technologii, które niezbędne były do uruchomienia produkcji i zaspokojenia podstawowych potrzeb klientów. Po 3 latach działalności firma zaczęła wdrażać długoterminowe projekty rozwoju i pojawiły się plany dotyczące zakupu nowych maszyn. W firmie Nordsign XLP patrzy się na zakup urządzeń procesowo. Istotne jest to, aby cały proces produkcji odbywał się płynnie, bez przestojów.

W firmie kluczowym urządzeniem do cięcia jest stół tnący Zund G3. Firma posiada maszynę z powierzchnią roboczą o wymiarach aż 3200×3200 co związane jest z obróbką materiałów tkaninowych w szerokich nawojach. W ocenie właściciela, Tomasza Lewandowskiego, jest to najlepsze urządzenie do cięcia na rynku, w tym przypadku do tekstyliów.

Nordsign XLP dokonał zakupu urządzenia Zund w firmie Integart Sp. z o.o. Poprzedzone to było szczegółowym sprawdzeniem i testami czy ta technologia spełni pokładane w niej oczekiwania. Po dwukrotnych testach w Integart Demo Lab, Nordsign testował także urządzenie w Szwajcarii. Po zakupie pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni przez wykwalifikowaną kadrę firmy Integart.

Porównując ręczne cięcie do zautomatyzowanego procesu z użyciem stołu Zund, oprócz dokładności pojawia się także kwestia wydajności. Ręcznie /w trzyzmianowym trybie pracy/ można było przerobić jedynie 15 000m2/ miesiąc materiału natomiast z ploterem Zund aż 60 000m2/miesiąc i to z zachowaniem 8 godzinnego dnia pracy oraz niezwykłej precyzji. Wzrost komfortu pracy sprawił, że pracownicy na dzień dzisiejszy nie wyobrażają sobie pracy tego urządzenia.

Prędkość cięcia urządzenia Zund zainspirowała firmę Nordsign XLP do wprowadzenia kolejnych zmian organizacyjnych oraz w systemach IT, które sprawiły, że niewątpliwe zalety maszyny zostały w pełni wykorzystane. Zautomatyzowanie produkcji przebiegło w kierunku dodania paserów rozsyłanych do urządzenia Zund oraz pozostałych maszyn drukarskich. Wcześniej, gdy cięcie przebiegało ręcznie, projektanci musieli wszelkie etapy prac uzgadniać z działem wykańczania. Obecnie znając dokładne czasy procesów można dokładnie planować produkcję i dostarczać klientowi gotowy produkt bez opóźnień.

Wyliczenia Nordsign XLP pokazują, że zwrot inwestycji w technologię Zund dokonał się po około 2 latach. Samo finansowanie rozłożone zostało na dłuższy okres, a urządzenie wciąż na siebie zarabia. Z uwagi na wysoką jakość stołu tnącego Zund G3 można zakładać, że taka sytuacja będzie trwała jeszcze co najmniej kilka lat. Zakładany wzrost firmy Nordsign szacowany jest na 15-20% rocznie co zawdzięczać należy przede wszystkim inwestycji w technologię Zund.

Marka Zund jest bardzo rozpoznawalna wśród ludzi z branży. Każdy kto widzi, że w firmie Nordsign XLP znajduje się ploter tej firmy jest spokojny, że jego zamówienie zostanie wykonane z należytą starannością i precyzją.

Zund to wytrzymały wielomodułowy stół tnąco-frezująco-bigujący przeznaczony do pracy w trybie ciągłym. Dostępny w 21 rozmiarach od M do 3XL. Obsługuje materiały o szerokości 1,4-3,2 metra. Dzięki dostępnym modułom i narzędziom ploter Zund jest liderem na rynku. Oferuje najszerszy zakres obsługiwanych materiałów i opcji. Przewidywana żywotność systemów tnących Zund to minimum 15 lat.

www.nordsignxlp.pl

Back to top
Dlaczego Zund