XXL Digitalprint

PlotFactory - kompleksowe usługi graficzne

Inwestycja w systemy cyfrowego cięcia Zünd umożliwia znaczne ograniczenie strat materiału i kosztów produkcji, a także zwiększenie produktywności całego zakładu. Dziś trudno sobie wyobrazić produkcję bez ploterów tnących marki Zünd.

XXL Digitalprint to jeden z najnowocześniejszych, najbardziej innowacyjnych producentów grafik zewnętrznych i wewnętrznych w Niemczech.¬ XXL Print zajmuje się wydrukiem i wykańczaniem grafik we wszystkich dostępnych rozmiarach, w tym plakatów i banerów z rolek, a także sztywnych materiałów, takich jak Dibond, Forex, szkło i wiele innych. Drukarnia ta realizuje zlecenia na produkcję różnego rodzaju aplikacji, w tym materiałów marketingowych, elementów wystroju wnętrz, wyposażenia i zabudowy sklepów, ekspozycji, reklam wewnętrznych i zewnętrznych, jak również materiałów tworzonych na potrzeby jednorazowych wydarzeń, np. sportowych. Firma realizuje zamówienia o różnych objętościach, od małych po duże, a także zamówienia indywidualne. Firma XXL Print korzysta z najnowocześniejszego sprzętu do wydruku cyfrowego na prawie wszystkich rodzajach nośników: od wydruków typu roll-to-roll (do 5m szerokości), przez druk termosublimacyjny (do 3,2m szerokości), po druk bezpośrednio na sztywnych nośnikach (direct-to-board, do 3,5 m szerokości). Wysokiej jakości cięcie i frezowanie, które zdecydowanie wyróżnia produkty firmy na tle konkurencji, jest wykonywane za pomocą plotera Zünd G3 3XL-3200.

Problem z outsourcingiem

Dawniej firma XXL Digitalprint zlecała wszystkie prace związane z wykańczaniem sztywnych nośników podwykonawcom zewnętrznym.¬ W konsekwencji poza opóźnieniami w dostawie firma musiała zmagać się również z częstymi problemami wynikającymi z uszkodzeń podczas transportu lub gorszą lub niejednorodną jakością produktu końcowego. Skutkowało to ponoszeniem dodatkowych wydatków związanych z przetwarzaniem końcowym, odrzutami i wprowadzaniem poprawek.

Zmiana oprogramowania z GTK na ZCC

Aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność, XXL DigitalPrint zdecydowała się na wiosnę 2010 r. zmienić oprogramowanie pras z GTK Vision Software na Zünd Cut Center – wysoce innowacyjne oprogramowanie stworzone przez Zünd specjalnie do obsługi systemów tnących G3. Dzięki temu znacznie uproszczono proces produkcji, ponieważ oprogramowanie umiejętnie przeprowadza operatora sprzętu przez cały proces, krok po kroku. Ralph Schafer, lider zespołu ds. grafik reklamowych, powiedział: „Widać, że włożono wiele pracy w stworzenie bardzo prostego systemu pracy dla operatora“. Oprogramowanie ZCC jest kompatybilne z systemem Caldera 7. Aby móc korzystać z funkcji odczytywania kodów kreskowych, firma planuje przejść na system Caldera 8. Kolejną zaletą jest spójna rejestracja wydruków przeznaczonych do cięcia, którą można osiągnąć wykorzystując ploter Zünd do cięcia tekstyliów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku tego rodzaju aplikacji, tak podatnych na błędy w wydruku i zniekształcenia, gdyż pozwala na znaczne ograniczenie strat materiału. Ograniczenie kosztów produkcji do minimum to jedna z głównych zalet ploterów marki Zünd.

Kamień węgielny procesu produkcji

Dyrektor Hermann Weber tak mówił o zakupie wycinarki Zünd: „Na początku niechętnie podchodziłem do tego pomysłu. Wątpiłem w sens takiej inwestycji. Jednak po zaledwie kilku tygodniach od uruchomienia mogłem na własne oczy zobaczyć korzystny wpływ plotera tnącego Zünd na proces produkcji. Nie żałuję tej decyzji. Od tamtej pory wycinarka stała się jednym z kluczowych elementów naszego wyposażenia. Nie wyobrażamy sobie pracy bez niej“.

Podsumowując, Ralph Schafer stwierdził: „Nigdy bym nie pomyślał, że produkcja seryjna może być tak prosta. Jeśli chodzi o wsparcie techniczne firmy Zünd, tutaj również nie mamy żadnych zastrzeżeń“.

www.xx-l.de

Back to top
Dlaczego Zund