Blog

Latest Industry News

System cięcia laserowego Zünd – tnąco-zgrzewający moduł laserowy LM 100W

Systemy stworzone przez tą szwajcarską firmę Zünd uznawane są za jedne z najlepszych na całym świecie. Unikalna konstrukcja urządzeń pozwala realizować zadania związane m.in cięciem, nacinaniem, wykrawaniem, bigowaniem, frezowaniem, dziurkowaniem, perforacją czy znakowaniem i kreśleniem. Do teraz!

Miło nam zaprezentować długo wyczekiwane najnowsze rozwiązanie technologiczne firmy Zünd – moduł laserowy LM 100W dedykowany do obróbki materiałów tekstylnych. DWA w JEDNYM, cięcie i zgrzewanie!

Mamy przyjemność zaprezentować nowy tnąco-zgrzewający moduł laserowy LM 100W dla stołów Zünd serii G3. Ten najnowszy dodatek do rodziny modułów firmy Zünd przeznaczony jest do cięcia i zgrzewania tkanin poliestrowych, o grubości do 2 mm w jednym cyklu. Poliester jest powszechnie stosowany do produkcji banerów oraz innych elastycznych ekspozycji, tzw. soft signage. Funkcja zgrzewania zapobiega strzępieniu się krawędzi, eliminując tym samym konieczność wykonywania dodatkowej pracy  związanej z obszywaniem. Dzięki laserowemu modułowi LM 100W oraz jego akcesoriom, stół tnący G3 można w ciągu około 5-10 minut przekształcić w stół tnąco-zgrzewający oraz z powrotem w stół tnący, w mniej więcej tym samym czasie.

modul laser zund

Podczas właściwej pracy lasera pas transportowy zabezpieczony jest przez stalową nakładkę. System został sklasyfikowany w 1 klasie bezpieczeństwa pracy z urządzeniami laserowymi (zgodnie z IEC 60825-1 i FDA 21 CRF), ponieważ konstrukcja głowicy zapobiega emisji wiązki lasera poza strefę cięcia. Oznacza to, że podczas obsługi urządzenia nie zachodzi potrzeba podejmowania szczególnych środków ostrożności w zakresie bezpieczeństwa laserowego. System laserowego cięcia Zünd tworzą następujące elementy:

  • Tnąco-zgrzewający moduł laserowy LM 100W
  • Żuraw (do podnoszenia modułu na wiązkę tnącą i z powrotem)
  • Nakładka stalowa chroniąca pas transportowy wraz z obudową do transportu i przechowywania
  • System filtrujący do odciągania i filtrowania substancji wydzielanych podczas cięcia laserem

Podawanie materiału jest półautomatyczne, a ponieważ pas transportowy nie bierze w tym procesie udziału,  zbieranie musi być wykonywane ręcznie.

Technologia laserowa stanowi nowość dla firmy Zünd. Szwajcarski producent najlepszych na rynku stołów tnących stale buduje know-how w zakresie zastosowań i materiałów. Aby sprostać oczekiwaniom potencjalnych Klientów, od początku zamierza utrzymywać bezpośredni kontakt z każdym z nich. System cięcia laserowego LM 100W nie pojawi się zatem od razu w konfiguratorze. Na chwilę obecną oferujemy prezentacje w siedzibie Zünd w Szwajcarii.

Firma Integart zaprasza wszystkie zainteresowane rozwiązaniem firmy do kontaktu.

  • Remigiusz Pokuciński +48 603 999 091
  • Piotr Socha +48 607 611 777
  • Tomasz Melzacki +48 603 999 081

 

Artykuł w formacie PDF – pobierz.

Back to top
Dlaczego Zund