PlotFactory - kompleksowe usługi graficzne

Pomyślne zastosowanie technologii cięcia cyfrowego marki Zünd w produkcji banerów zachęciło nas do zakupu kolejnego wysokowydajnego plotera G3.

Firma PlotFactory to klasyczny przykład kreatywnych wizjonerów w działaniu. Od ponad 10 lat firma zajmuje pozycję lidera na szwajcarskim rynku usług graficznych. Ta dynamicznie rozwijająca się i myśląca przyszłościowo firma zatrudnia obecnie 34 pracowników. Jedną z tajemnic sukcesu PlotFactory jest traktowanie nietypowych zamówień jako siły napędowej odkrywania nowych rozwiązań. Od grafik i napisów naklejanych na pojazdy, przez brezenty i pokrowce dekoracyjne, po plakaty, flagi, ekspozycje – produkcję wszystkich tych elementów możesz powierzyć firmie PlotFactory, a dzięki ich doświadczeniu, know-how i posiadanemu sprzętowi klienci zawsze mogą mieć pewność, że ich zlecenia zostaną wykonane z zachowaniem najwyższych standardów. W październiku 2006 r. firma postanowiła wzbogacić swój warsztat o ploter Zünd 3XL-3000. Pozytywne doświadczenie z tym sprzętem zarówno w zakresie jakości wyjściowej, jak i produktywności wycinarki doprowadziło w grudniu 2008 r. do zakupu plotera najnowszej generacji, G3 L-3200.

Oszczędność zasobów

Oprócz szerokiej gamy aplikacji przygotowywanych na indywidualne zamówienie, PlotFactory zajmuje się również produkcją banerów materiałowych. Firma zrealizowała niedawno zlecenie dla znanego sprzedawcy detalicznego obejmujące produkcję 150 banerów wystawowych. Dawniej wykonanie takiego zlecenia wymagałoby zaangażowania trzech pracowników, którzy zajmowaliby się przygotowywaniem i ręcznym cięciem wstępnie zadrukowanego materiału, a sam proces jego realizacji byłby czasochłonny i podatny na błędy. Jeśli wszystko poszło dobrze, produkcja pojedynczego banera zajmowała około trzech minut, a realizacja zlecenia na 150 banerów wymagała aż 7 i pół godziny ręcznego cięcia i zaangażowania trzech pracowników.

Dziś rolki ze wstępnie zadrukowanym nośnikiem trafiają po prostu do wycinarki Zünd. Ze względu na znaczny rozmiar model 3XL może przetwarzać materiały o szerokości do 3,2m. Po załadowaniu materiału zintegrowany system kamer Zünd (ICC) skanuje oznaczenia, po czym uruchomiony zostaje proces cięcia.

Dziś wycięcie pojedynczego banera zajmuje 20 sekund i wymaga zaangażowania tylko jednego pracownika. W konsekwencji zlecenie na 150 banerów może zostać zrealizowane w 50 minut, co oznacza oszczędność aż 6 godzin pracy. Oszczędzamy tym samym również zasoby ludzkie, dzięki czemu dwóch pracowników może zająć się w tym czasie realizacją innych zadań. Oszczędności rosną proporcjonalnie do objętości zlecenia, np. na ilości 600 banerów (co nierzadko ma miejsce w PlotFactory). Dawniej takie zlecenie byłoby realizowane przez trzy osoby i przez ponad trzy dni. Dziś jedna osoba może je zrealizować w 3 i pół godziny.

Jeszcze większa elastyczność

„Zakup plotera marki Zünd pozwolił nam zwiększyć elastyczność. Możemy teraz oferować klientom więcej opcji wykańczania wydruków, niemalże nieograniczone możliwości wycinania konturów i krótki czas realizacji, co pozwala nam zagwarantować terminowe wykonywanie zleceń. To była świetna inwestycja“, powiedział Claudio Fochetti, jeden z dyrektorów PlotFactory AG. „Możemy teraz przyjmować zlecenia o większej objętości, nie tracąc na tym finansowo oraz bez konieczności korzystania z podwykonawców w zakresie sztancowania lub innych etapów procesu produkcji“.

Zdobywanie nowych rynków

Potężne nakłady i liczba zamówień realizowanych każdego dnia w Pixartprinting wymaga najwyższego poziomu automatyzacji i zerowej tolerancji dla błędów, strat i poprawek. Nieustanny spadek marży na produkty dostarczane przez drukarnie cyfrowe i analogowe sprawia, że rośnie znaczenie wykańczania, zwłaszcza jeśli dzięki profesjonalnej realizacji wydrukowany arkusz zamieni się w wysokiej jakości narzędzie komunikacji.

Kolejnym ważnym celem na drodze do sukcesu firmy jest dalsza dywersyfikacja i tworzenie nowych aplikacji dla szerszej grupy odbiorców docelowych. Pierwsza maszyna Zünd pozwoliła PlotFactory na położenie fundamentów pod dalszy rozwój. Jednak kierując się mottem firmy – „Wyzwania to nasze hobby“, kierownictwo PlotFactory zadecydowało o zainwestowaniu w najnowszej generacji ploter Zünd G3, dając tym samym nowe możliwości w zakresie spełniania oczekiwań klientów tak dziś, jak i w przyszłości.

www.plotfactory.ch

Back to top

Dlaczego Zund