Najbardziej efektywny systemu produkcji oznaczeń dla niewidomych

Technologia Raster™ szybko zdominowała rynek druku w alfabecie Braille’a, a dzięki połączeniu z zaawansowanymi możliwościami frezowania, grawerowania i inkrustowania maszynami Zund®, możesz skorzystać z zalet najbardziej efektywnego systemu produkcji oznaczeń dla osób niewidomych na świecie.

Metoda rastrowa jest preferowaną technologią produkcji oznaczeń dotykowych i zapisanych alfabetem Braille-a dla osób niedowidzących i niewidomych. Zasada jej działania jest prosta: dedykowane narzędzie wiercące plotera nawierca otwory w podłożu, a narzędzie Raster™ Braille umieszcza w nich malutkie, idealnie dopasowane wielkością kulki, które wystają nieco ponad powierzchnię podłoża i dają się wyczuć opuszkami palców. W efekcie otrzymujemy doskonale czytelny i wyjątkowo trwały zadruk w alfabecie Breille’a.

Raster™ Braille Tool (RBT) perfekcyjnie współpracuje z narzędziami frezującymi i grawerującymi Zund, dzięki czemu cały proces jest niezwykle wydajny. Dzięki licencji Accent Signage Systems Inc. oraz wyposażeniu w Raster™ Pen, rozwiązanie oparte o system Zund gwarantuje wszystko, czego potrzeba, aby rozpocząć wytwarzanie świetnie wyglądających i, co najważniejsze, w pełni funkcjonalnych oznaczeń w alfabecie Breille-a.

Zestaw zawiera instrukcję użytkowania z wszystkimi informacjami potrzebnymi, aby sprawnie produkować wysokiej jakości oznaczenia zgodne z lokalnymi przepisami i regulacjami. Projekty można wykonywać z użyciem standardowego oprogramowania, wykorzystując ogólnodostępne fonty Braille. Narzędzie RBT jest w pełni kompatybilne z wszystkimi uniwersalnymi modułami Zund.

Zalety

 • Zgodność z normami ADA oraz ANSI
 • Trwałość montażu kulek w podłożu
 • Szybkość i prostota działania
 • Precyzja, jednolitość i stabilność wymiarowa kropek

Specyfikacja

 • Wiercenie dowolnym narzędziem frezującym Zund
 • Narzędzia frezujące z opcją surface compensation gwarantują idealnie dokładną wysokość zadruku
 • Kompatybilność z modelami G3, S3 i D3

Zastosowania

Narzędzia stosowane do produkcji oznaczeń w systemie Braille'a

Narzędzia Raster Brail - RBT

Urządzenie Zund (plotery G3, S3, D3) wraz z dedykowanym narzędziem Raster Brail jest w stanie tworzyć oznaczenia w systemie Braille przeznaczone dla osób niewidomych oraz niedowidzących.

Back to top

Dlaczego Zund

  Prośba o kontakt
  Zostaw nam swoje dane - odezwiemy się.

  Administratorem danych osobowych jest SMART LFP IBMT sp. z o.o., 53-608 Wrocław, ul. Robotnicza 66. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

  Dane wpisane w formularzu będą wykorzystywane do celów marketingowych zgodnie z Polityką Prywatności. Wyrażam zgodę na udostępnianie przez SMART LFP IBMT sp. z o.o., 53-608 Wrocław, ul. Robotnicza 66 obecnym i przyszłym Partnerom SMART LFP IBMT sp. z o.o. danych osobowych w tym celu.

  Dane wpisane w formularzu będą wykorzystywane do celów marketingu bezpośredniego zgodnie z Polityką Prywatności. Wyrażam zgodę na udostępnianie przez SMART LFP IBMT sp. z o.o., 53-608 Wrocław, ul. Robotnicza 66 obecnym i przyszłym Partnerom SMART LFP IBMT sp. z o.o. danych osobowych w tym celu.